piątek, 3 maja 2013

Po PITS :)


Rozgrywki dobiegły końca. Wystartowało ostatecznie 71 zawodniczek i zawodników. W tym roku były reprezentowane tylko 2 województwa tj. wielkopolskie i kujawsko-pomorskie. Byliśmy przygotowani nawet na dwa razy tyle ale i tak nie możemy narzekać na frekwencję. Nadal Wapno dzierży palmę pierwszeństwa w kategorii wielkości imprezy szachowej w powiecie wągrowieckim. Chociaż Rogoźno zaczyna nam "deptać po piętach". Najliczniej reprezentowane było Gniezno - prawdopodobnie zawodnicy z LKS Chrobry chcieli zrobić mocną rozgrzewkę przed niedzielnym turniejem w Gnieźnie.
Zwyciężyli Wielkopolanie :)
 1. m. IM Krzysztof Chojnacki 7,5 pkt. (AZS Poznań)
 2. m. k+ Kamil Plichta  7,5 pkt. (SzUKS Gostmat 83 Gostynin)
 3. m. IM Marcin Sieciechowicz 7,5 pkt. (ASSZ Miedź Legnica (ale z Poznania))
(IM - mistrz międzynarodowy, k+ kandydat na mistrza z jedną normą mistrzowską)
Zwyciężyli zatem zawodnicy utytułowani ale nikomu nie udało się zrobić kompletu punktów!
Wśród kobiet:
 1. m. WFM Małgorzata Bednarska-Bzdęga  6 pkt. (YMCA Warszawa (ale z Poznania)
 2. m. Zuzanna Szeląg 5 pkt. (Gniezno)
 3. m. Weronika Sydow 5 pkt. (Lechlinek  pow. wągrowiecki)
Wśród juniorów
 1. m. Piotr Śnihur 7 pkt.(UKS Smecz Konin)
 2. m. Borys Paliwoda 5 pkt. (Baszta Żnin)
 3. m. Adam Śnihur 5 pkt. (UKS Smecz Konin)
Wśród zawodników z Wapna:
 1. m. Oskar Sikorski 4 pkt.
 2. m. Adrian Urban 4 pkt.
 3. m. Michał Kaiser 3,5 pkt.
Dokładne wyniki tutaj. Troszeczkę kaprysił program do sędziowania CA - drobne niedokładności i przekłamania zostaną wkrótce poprawione.
Podobnie jak w ubiegłym roku nagrodę dla najstarszego zawodnika otrzymał pan Bogdan Dahlke z Rogoźna, natomiast nagrodę dla najmłodszego zawodnika otrzymał Wiktor Wiśniewski z Nakła nad Notecią. (tak samo było w roku ubiegłym)
Nagrodę 150 zł za 15. miejsce (od GoldChess.com) otrzymał Szymon Banach z Gniezna. (nie załapał się na nagrodę w kat. juniorów, bo dla nas juniorami byli zawodnicy z rocz. 1997 i młodsi). Pozostali zawodnicy otrzymali: pamiątkowe, okolicznościowe długopisy oraz mniejsze nagrody pieniężne lub nagrody rzeczowe a przynajmniej smycz.
--
Wszystko to było możliwe dzięki sponsorom:
 ----
SERDECZNIE JESZCZE RAZ DZIĘKUJEMY!
Do grona sponsorów musimy jeszcze dopisać:
Zuzannę Szeląg oraz Karolinę i Katarzynę Dalka, które były sponsorkami znakomitych placków!

----
Całkowity fundusz nagród wyniósł 2000 zł (+nagrody rzeczowe +bufet).
Nie było w tym roku zawodników zagranicznych, nie było arcymistrzów. Było troszeczkę luźniej. Zawodnicy silniejsi grali na nowej sali gry, gdzie mieli trochę więcej spokoju. (nie wszyscy juniorzy potrafili zachować ciszę, zwłaszcza jeśli nawet jeszcze nie chodzą do szkoły :)).
Serdeczne podziękowania należą się również: wolontariuszkom z kl. 2A, które zajmowały się bufetem, Pani Monice Stachowiak, która weryfikowała zawodników na liście startowej, Panu Maciejowi Rysce, który dokumentował turniej fotograficznie oraz przygotował dyplomy,
obsłudze szkoły, która miała ciężkie zadanie logistyczne związane z transportem krzeseł i stołów oraz porządkowaniem sal.
Początek turnieju uświetnili swoją obecnością: Pani Małgorzata Włodarczyk (Dyrektor ZS w Wapnie, gospodarz obiektu), Pan Andrzej Bąk (Wójt Gminy Wapno) oraz Pan Radosław Kubisz (Przewodniczący Rady Gminy), przybył i obserwował rozgrywki poprzedni dyrektor ZS Pan Grzegorz Pietrzycki, niestety ze  względu na obowiązki nie dotarł Pan Starosta Michał Piechocki (miłośnik szachów).
Nad całością czuwał piszący te słowa.
Jacek Haja
-
Tak przy okazji :) ... proszę przyjrzeć się bannerowi XV PITS (temu obrazkowi na górze strony) ... jest tam zdjęcie z XIV PITS, widać tabliczkę z nr 1, kilku szachistów ale w białej koszulce, najbardziej widoczny jest ... tegoroczny zwycięzca IM Krzysztof Chojnacki :)
-
Turniej przebiegał dość sprawnie mimo lekkich problemów z CA. Sędzia musiał interweniować tylko raz ale za to w ostatniej, najdłuższej bardzo dramatycznej partii.
Postanowiłem wtedy wpisać remis i uzasadniam to następująco: zastałem dwie opadnięte chorągiewki, był głos przeciwko głosowi ale to Pan Marek jest "specjalistą" od zegarów, skoro tak, to powinien dopilnować tak zegara, aby jego chorągiewka nie spadła (a spadnięte były obie).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz